Szanowni Klienci

Od dnia 06.04.2020 do odwołania jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 6:00-22:00

Pneumatyczne urządzenia
przeciskowe

HP70

Urządzenia przeciskowe / Uniwersalne urządzenia do drążenia otworów i wbijania rur stalowych

36 m-cy Całościowej gwarancji na urządzenie
Certyfikat CE Zobacz videoprezentację

Opis produktu

Urządzenie pneumatyczne (rewersyjne) ze stałą głowicą przeznaczone do wykonywania przecisków poziomych

Zastosowanie

Informacje dodatkowe

HP70  przeznaczone jest do drążenia otworów, po czym ręcznej instalacji rur plastikowych lub w razie konieczności wciągnięcia mechanicznego rury 40-50mm przy pracy kreta do tyłu na biegu wstecznym.

Zaletą urządzenia jest bardzo wysoka celność i mały ciężar - 28kg, dlatego też HP70 jest wygodne i praktyczne w użyciu.

Głównym przeznaczeniem maszyny jest drążenie otworów celem instalacji rur PE o średnicach do Ø50mm. Maszyna dobrze radzi sobie z poszerzaniem otworu na 100mm w drugiej operacji, dzięki temu możemy zainstalować rury nawet o Ø75mm. Poszerzenie gruntu powyżej średnicy 100mm jest dedykowane dla większych urządzeń.

Bieg wsteczny, czyli rewers włączamy poprzez pociągnięcie przewodu doprowadzającego powietrze. Przełączanie trybu pracy pozwala na wycofanie maszyny w sytuacjach awaryjnych. Istotną rzeczą jest, iż włączanie rewersu wymaga jedynie pociągnięcia bez przekręcania przewodu, gdyż wykonanie takiej operacji jest bardzo utrudnione, a z czasem z powodu niewystarczającej sztywności przewodu niemożliwe, gdy urządzenie jest stosunkowo daleko od wykopu. W sierpniu 2019r wprowadziliśmy nowe rozwiązanie sterowania biegu wstecznego tzw. 5-cio gumkowe. Dzięki temu znacznie wydłużone zostaną okresy między-serwisowe . Nowe rozwiązanie poprawia łatwość przesterowania.              Informacja dla klientów: Przy okazji  serwisowania używanych maszyn serii HP70  istnieje możliwość bezpłatnego przerobienia sterowników, na nowe rozwiązanie 5-cio gumkowe, w ramach współpracy.

Nabycie tego modelu jest wskazane pod następujący przybliżony front robót: 90% rury plastikowe do Ø50mm; 10% rury plastikowe Ø63-75mm.

Urządzenie może być używane do wbijania rur stalowych Ø50mm.

 

Dostępna jest również krótka wersja tego urządzenia o symbolu HP70K.

Urządzenie charakteryzuje się krótkim korpusem, małą wagą i niskim zużyciem powietrza. Jest poręczne i wygodne w użytkowaniu, sprawdza się szczególnie gdy powierzchnia wykopu jest ograniczona.

Ze wzgledu na krótszą długość korpusu, urządzenie to jest statystycznie mniej celne od standardowego kreta HP70 i zalecane jest do wykonywania przecisków od długości do 12m. Ograniczenie to nie dotyczy krótkich wersji maszyn z aktywną głowicą (R), która rekompensuje utratę celności.

 

Dane techniczne

sugerowane zastosowanie - instalacja rur w zakresie średnicØ[mm]

25-50

możliwe zastosowanie - instalacja rur z użyciem poszerzaczyØ[mm]

63-90
możliwe zastosowanie - wbijanie rur stalowych Ø[mm]  50
średnica urządzenia [mm]  70 
długość [mm]  1350 
waga urządzenia [kg]  28 
częstotliwość udaru [Hz] 
długość drążenia otworów  [m]  ≤20 
szybkość wbijania rur [m/godz]  ≤5 
pobór powietrza [m/min]  1,2 
znamionowe ciśnienie robocze powietrza [bar]  6,0